Káva z celého světa
E-shop

Káva, která dává smysl

NOVINKY

arr3LETNÍ UZAVÍRKA PROVOZU COFFEEDREAM 2021Máme tu léto je tady a zaklepalo i na dveře v COFFEEDREAMU, tak je nejvyšší čas Vám oznámit, že i my... arr3KAFÉ MANIAK III 2021KAFÉ MANIAK III 2021 Akce pro největší, nejvěrnější odběratele a milovníky kávy z naší Rodinné... arr3ESHOP www.prazena-kava.euESHOP WWW.PRAZENA-KAVA.EU OTEVŘEN! Vážení zákazníci, čerstvou výběrovou kávu z pražírny Coffee... arr3Dárkové poukazyDÁRKOVÉ POUKAZY COFFEEDREAM Nevíte jakou kávu vybrat Vašim blízkým, přátelům či láskám? Naše... arr315% sleva na prodejně15% SLEVA AKCE PRODEJNA Vážení zákazníci, máme pro Vás opět další bonus v podobě věrnostní výhody... arr3DNY DOPRAVY ZDARMA Vážení přátelé a zákazníci, od dnešního dne tedy 13.11.2017 se účastníme s naším eshopem...

KONTAKTY

Petr Matúšů
Náměstí svatého Ondřeje 23
Uherský Ostroh
tel: +420 601 327 277
napište nám
IČ: 88000851
DIČ: CZ7809264606

NAŠE KÁVA » ROBUSTA
ROBUSTA - ZÁKLAD ESPRESSO SMĚSI

PRAŽENÁ ZRNKOVÁ KÁVA - ROBUSTA

Coffea robusta ( Coffea canephora) - kávovník statný někdy též kávovník robusta, stálezelený druh z čeledi mořenovité Rubiace dorůstající 6–12 m výšky. Je druhým nejvýznamnějším druhem v produkci kávy.

Pochází z tropických deštných lesů povodí řeky Kongo. Pěstuje se všude v tropech a subtropech. Má tužší, mírně vlnité, eliptické, jasně zelené, až 30 cm dlouhé listy. Bílé až narůžovělé květy vyrůstají ze svazečků v úžlabí listů. Plodem je asi 1,5 cm peckovice s obsahem 2 semen o obsahu kofeinu 1,5–3,3 %. Proto se kávovník statný pěstuje jako pochutina pro výrobu kávy. Roste v nižších nadmořských výškách, a to v 200-600 metrech nad mořem. Kávovník může dorůstat až 13 metrů a pro ideální pěstování vyžaduje teplejší a stabilnější klima s teplotou 24-29 °C.

V supermarketech a obchodech kupujete právě Robustu, která patří mezi levnější a mnohdy méně kvalitní kávy.

Robusta

V naší nabídce máme tuto čerstvou kávu:

INDIE KAAPI ROYAL - washed

INDIE MONSOONED

VIETNAM Gr. 1

KAMERUN Gr.1, Scr. 18/20

TANZANIE BUKOBA Scr. 14 - washed

 

Naši kávu můžete objednávat na: www.prazena-kava.eu

e-shop www.prazena-kava.eu

 

Jedná se o 100% ROBUSTY. Káva je zpracovávaná mokrým způsobem v té nejvyšší kvalitě, je zpracovávána se stejným důrazem na kvalitu jako nejkvalitnější ARABIKY. Robusty INDIE PARCHMENT AB i KAAPI ROYAL je možno použít do FRENCH PRESSU, káva je velice agresivní a štiplavá. Nejlépe je ji využít v espresso směsích, kde se sebou nese sílu, cremu a velmi výraznou chuť kávy.