Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

CZ - BIO - 002

PROČ ČERSTVĚ PRAŽENOU KÁVU?

Proč právě čerstvě praženou kávu? Nejdůležitější a nejpodstatnější je určitě to že víte co pijete a kupujete. V obchodech je pod různými názvy a chutěmi převážně prodávána káva levnější druhu robusta která není ani tak chuťově vyjímečná a mnohdy se jedná o přestárlé kávové zrno prodávané za neskutečně vysokou cenu, které je mnohdy dochucováno a přepražováno ve vysokých teplotách, tak aby byla potlačená pachuť zatuchlosti a stím vším jsou potom spojené všechny ty zažívácí potíže a skutečný požitek z kávy je ten tam. Dochucovanou kávu poznáte velmi jednoduše - káva má příliš čistý a lesklý vzhled.

Každá jednodruhová káva má své specifické vlastnosti podle místa kde vyrůstala a dozrála jak už má vyznačeno ve svém názvu a tento požitek Vám určitě káva z obchodu nedodá, to si můžete jen myslet. Pražená jednodruhová káva arabica je směsicí nejrůznějších chutí a aromat, které této kávě dala už právě sama příroda a lidé kteří se oni během jejího zrání starali.

Naši čerstvě praženou kávu nijak nedochucujeme a neupravujeme, necháváme ji vyznít v plné své kráse. Každý by si měl vyzkoušet jaká odrůda, z jaké oblasti mu bude vyhovovat, protože každá káva je specifická něčím jiným.


Káva je vášeň

COFFEE DREAM - ČERSTVĚ PRAŽENÁ KÁVA

Vítejte v tradiční české pražírně čerstvé výběrové kávy COFFEE DREAM. Čerstvě pražená káva je u nás připravována dle přání našich zákazníků s maximálním důrazem na její čerstvost. Praženou kávu Vám u nás připravíme a zabalíme jak si jen budete přát.

Naše pražírna kávy se nachází na slovácku nedaleko Uherského Hradiště a co by kamenem dohodil vedle Veselí nad Moravou. Stojí nedaleko břehu řeky Moravy pod majestátným zámkem v Uherském Ostrohu.

Naše pražírna je skromná, ale oto s větší láskou a úctou se tu ke kávě chováme. Kontrolujeme kvalitu jak syrového dováženého zrna tak i nejvyšší kvalitu našeho praženého kávového zrna připravného na profesionální pražičce .

Pravlastí kávy je Ethiopie odkud se dostala do Arábie, která je svým způsobem milně považována za kolébku kávy a odkud se šířila dál po celém světě. Káva je plod různých druhů kávovníků, které než se k nám dostanou v podobě jaké je známe pražené kávy, musí projít ještě hodně složitou cestou aby byla zaručena ta nejvyšší možná kvalita čerstvé pražené kávy.

JEDNODRUHOVÁ PRAŽENÁ KÁVA

Kávovníků je více druhů , ale po světě je nejrozšířenější COFFEA ARABICA a COFFEA ROBUSTA z nichž máme dva základní druhy kávy 100% arabica a robusta, které se dál konzumují jako pražená káva samostatně, ale ideálně v podobě různých směsí kávy kdy se navzájem prolínají chuťové vlastnosti obou druhů káv s přívlastky míst kde vyrůstali a dozráli.

ČERSTVĚ PRAŽENÁ VÝBĚROVÁ KÁVA

Udělejte si čas a přijďte nás navštívit a vypít si šálek čerstvé kávy přímo v naší pražírně. Posedíme a povykládáme o kávě a můžete ochutnat praženou kávu která Vás nejvíc zaujme a bude Vás lákat jaké tajemství v sobě skrývá.

Všechny naše pražené kávy je možné též připravit jako degustační menu v 5 x 50 gramů balení a volbu druhů kávy do tohoto menu necháme jen na Vás. Cena za degustační menu je 220 Kč za celou sadu bez ohledu na to jakou praženou kávu si do tohoto menu zvolíte.

ESPRESSO SMĚSI

V naší pražírně kávy připravujeme z našich pražených káv vlastní espresso směsi. Všechny směsi jsou pečlivě připravovány tak aby chuťově byly co nejvíc vyvážené. V každé směsi je kombinace robusty a několika druhů arabic. Máme směsi pro ranní start, pro odpolední siestu, ale i pro večerní posezení při šálku dobré kávy.